Zaskakujące korzyści zdrowotne botoksu

Zaskakujące korzyści zdrowotne botoksu

Botoks jest powszechnie znany jako kosmetyczne wzmocnienie, wygładzające pomarszczone czoła i usuwające kurze łapki. Mniej znane są jednak niezliczone zastosowania medyczne botoksu przez lekarzy w tak szerokich dziedzinach, jak neurologia, pediatria, a nawet urologia. Oto dwa przykłady medycznego zastosowania botoksu.

Botoks – korzyści dla zdrowia

botoks poznańDla tych, którzy doświadczają nadmiernej potliwości pach, dłoni, stóp, głowy lub twarzy, zastrzyki z botoksu okazały się bezpiecznym i skutecznym leczeniem. Badania wykazały, że botoks Poznań zmniejsza pocenie się na obszarach w które jest wstrzykiwany aż o 87 procent. W przypadkach nadmiernego pocenia dłoni botoks okazał się skuteczny nawet w dziewięćdziesięciu procentach. Podczas gdy pocenie się jest niezbędne dla naszego organizmu do utrzymania zdrowego poziomu temperatury, powtarzane zabiegi wstrzykiwania botoksu na nadmierną potliwość okazały się bezpieczne. Miejscowe obszary dotknięte chorobą zazwyczaj zawierają tylko niewielki procent gruczołów potowych organizmu. Na przykład pachy zawierają mniej niż dwa procent gruczołów potowych organizmu i mają niewiele wspólnego z ogólną zdolnością organizmu do regulowania naszej temperatury. Ludzie cierpiący na migrenę mogą doświadczać wielu godzin mdłości, wrażliwości na światło i silnego bólu głowy. Lekarze mogą podawać botoks do skroni z tyłu szyi i u podstawy głowy, aby rozluźnić mięśnie w tej okolicy i złagodzić ból. Innym obszarem leczenia może być obszar brwi. Odkryto, że nie wiedząc o tym, ludzie marszczą brwi, co przyczynia się do napięciowego bólu głowy.

Jak widać botoks może być używany nie tylko jako wypełniacz zmarszczek. Osoby cierpiące na niektóre schorzenia również mogą osiągnąć korzyści z poddania się zabiegowi wstrzyknięcia botoksu. Jednak należy pamiętać, że jego działanie będzie się różnić w zależności od osoby oraz o tym, że pozytywne efekty będą trwać kilka miesięcy, po czym zabieg trzeba będzie powtórzyć.