Zalety fasad wentylowanych

Szkło mimo, że jest uważane za materiał niezwykle delikatny, staje się coraz częściej materiałem architektonicznym. Przykładem tego rodzaju zastosowania są fasady szklane, stosowane najczęściej jako element elewacji biurowców na całym świecie. Wśród nich możemy spotkać się z takimi, które posiadają specjalną szczelinę powietrzną pomiędzy okładziną elewacyjną, a izolacją termiczną.

Szkło – idealny materiał do fasady wentylowanej

fasady szklane wentylowaneSam system jakie posiadają fasady szklane wentylowane składa się konstrukcji aluminiowej, która może przybierać różne formy, warstwy izolacyjnej oraz ze szkła hartowanego. Jest ono niezwykle odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Jej montaż jest zatem idealnym sposobem na docieplenie budynku. Fasady te są niezwykle efektywnym elementem budynku, a z rozwiązania korzystają najczęściej biurowce. Można je stosować zarówno w przypadku budynków wykonanych z konstrukcji żelbetowej czy szkieletowej, jak i murowanych. Pozwalają zatem łączyć się z innymi materiałami budowlanymi. Jeśli zdecydujemy się na tego typu rozwiązanie należy jednak pamiętać o zatrudnieniu najlepszych fachowców. Błędy w montażu wyjdą bowiem szybko na jaw. Źle wykonana warstwa paroizolacji może doprowadzić do kondensacji wilgoci, a co za tym idzie zmiany koloru powierzchni. Warto pamiętać, że fasady wentylowane posiadają wiele zalet a wśród nich wymienić możemy izolację akustyczną oraz dużą ilość promieni słonecznych przechodzących przez szkło.

W systemach fasad wentylowanych możemy zastosować wiele materiałów jednak prym zdecydowanie wiodą szkło oraz drewno. Pierwszy z wymienionych materiałów sprawdza się najlepiej w przypadku biurowców, pozwalając na duży dopływ światła do pokoi pracowniczych. Drugi materiał spotykany jest natomiast najczęściej wśród osób prywatnych.