Zakup ekologicznych nasion

Zakup ekologicznych nasion

Kupując warzywa na placu, czy w sklepie, nigdy nie mamy pewności co do ich pochodzenia. Każdy sprzedawca powie, że są ekologiczne i zdrowe, ale czy na pewno? Jedynym sposobem jest mieć zaufanego sprzedawcę, lub samemu je uprawiać.

Różnica pomiędzy zwykłymi i ekologicznymi nasionami

nasiona bioWielu producentów stosuje sztuczne nawozy i różne środki chemiczne, które mają uchronić rośliny przed szkodnikami, lub zapewnić lepszy smak plonów. Jednak często ich stosowanie negatywnie wpływa na same owoce, ponieważ sztuczna ingerencja w proces wzrostu i dojrzewania, może znacząco zmienić smak, wygląd, lub nawet wartości odżywcze. Jeżeli nie mamy zaufanego sprzedawcy, u którego możemy kupować ekologiczne produkty, to lepiej je samemu uprawiać w przydomowym ogródku, lub nawet na balkonie w mieszkaniu. Nasiona bio kupimy w dobrych sklepach ogrodniczych, lub w internecie. Są one wytwarzane w naturalny sposób bez użycia nawozów mineralnych, czy chemicznych środków wspomagających wzrost. Nie są genetycznie modyfikowane i jeżeli zostaną zasadzone w odpowiedniej ziemi, to przy systematycznej pielęgnacji, na pewno wydadzą zadowalające plony. Najczęściej kupowane są nasiona marchwi, rzodkiewki, pietruszki, czy buraków. Równie dobrze możemy zasadzić bazylię, tymianek, czy miętę, ponieważ są to zioła, które rosną przez cały rok. Przy domowej uprawie, przyda się nam mała szklarnia, w której roślinki będą kiełkować, a potem wystarczy je postawić w nasłonecznionym i ciepłym  miejscu, aby szybko pojawiły się plony.

Wszystkie nasionka są sprzedawane w formie małych, papierowych torebek ważących po kilka gramów. Nasionka należy zasadzić w doniczce z ziemią i systematycznie pielęgnować, aby mogły wyrosnąć. Wszelkie produkty bio są dużo lepsze od zwykłych i są też zdrowsze.