Wojskowa hala namiotowa

Namioty są wykorzystywane przez siły zbrojne na całym świecie jako tymczasowe zabudowania od przeszło stu lat. Mogą one bowiem spełniać dowolne zadanie, i być zarówno magazynem wyposażenia, garażem pojazdów jak i pomieszczeniem użytkowym. Te same namioty bardzo szybko rozpowszechniły się również wśród cywilnych użytkowników.

Wielozadaniowe hale namiotowe

hale wojskoweNamioty halowe, wzorowane na wojskowych namiotach są często sprzedawane przez producentów hal modułowych i tymczasowych zabudowań użytkowych. Są bowiem bardzo tanie, łatwe do postawienia i relokowania, oraz trwałe i wytrzymałe. Hale wojskowe budowane są dokładnie tak samo jak namioty starego typu. Podstawą każdej hali jest stalowy stelaż, na który nakładane są płachty namiotowe. Owe namioty mogą więc mieć dowolne rozmiary, od dość niewielkich konstrukcji, służących jako magazyn czy garaż, po bardzo duże hale wystawiennicze. Płachty hal namiotowych uszyte są z mocnej tkaniny brezentowej, całkowicie wodoodpornej i wodoszczelnej, a na dodatek dobrze znoszącej wszelkie zabrudzenia czy uszkodzenia mechaniczne, oraz dobrze znoszącej kontakt z chemikaliami. Hale wzorowane na wariantach wojskowych mogą być więc użytkowane w dowolnych warunkach i temperaturze, i niejednokrotnie służą przez kilkanaście lat nim wymagają jakiejkolwiek naprawy. Są one wykorzystywane w bardzo wielu miejscach, jako tymczasowe stoiska sprzedażowe, magazyny budowlane, czy nawet jako element wyposażenia grup rekonstrukcyjnych, posiadających sprawne pojazdy historyczne.

Cena jest jedną z największych zalet takich hal, gdyż są one o wiele tańsze niż stalowe konstrukcje o porównywalnych rozmiarach. Mają one równie wysoką modułowość, dlatego też rozbudowa hali w razie potrzeby może być wykonana błyskawicznie, bardzo niskim nakładem finansowym.