ZADZWOŃ: (212) 336-1440-556
Węgiel w workach

Węgiel w workach

Kocioł centralnego ogrzewania to jedno z najczęstszych rozwiązań stosowanych do ocieplania domów. Działa on paliwo stałe, takie jak węgiel czy drewno. Istnieje kilka rodzajów węgla, lecz który z nich jest najlepszy i najbardziej ekonomiczny?

Ekogroszek pakowany w wygodne worki

ekogroszek workowany wesołaWęgiel to jedno z najpopularniejszych paliw stałych wykorzystywanych do ogrzewania budynków. Spala się je w specjalnie do tego przeznaczonych kotłach. Mają wysoką wartość energetyczną, która zależy od zawartości w węglu siarki czy popiołu, oraz od jego wilgotności. Najlepszym rodzajem węgla, który zawiera minimalne ilości składników niepożądanych, jest ekogroszek, powstający w procesie produkcyjnym z węgla kamiennego. Jak sama nazwa wskazuje, jest on bardzo ekologiczny, gdyż podczas jego spalania wydzielają się jedynie nieznaczne ilości substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego. Poza tym, ogrzewanie przy jego pomocy nie jest drogie. Warto zakupić ekogroszek workowany Wesoła, którego plusem jest to, że nie powoduje ogromnego bałaganu, który często tworzy się przy zakupie węgla luzem. Upakowanie w wygodne worki nie nastręczy problemów z noszeniem ekogroszku do piwnicy oraz, dzięki temu, nie pobrudzimy podłogi ani własnych rąk. Ponadto, palenie ekogroszkiem jest bardzo proste i nie wymaga ciągłej ingerencji człowieka. Dzięki zamontowaniu odpowiedniego kotła retortowego, który można dowolnie regulować, proces ogrzewania staje się wręcz automatyczny. Piec sam utrzymuje odpowiednią temperaturę w całym domu.

Odpowiednie ocieplanie domu w okresie zimowym jest bardzo ważne, aby do pomieszczeń nie dostała się wilgoć. Należy także w miarę możliwości utrzymywać stałą temperaturę w domu, co jest bardzo zdrowe. Pomóc w tym może zainwestowanie w kocioł do spalania ekogroszku, który automatycznie utrzymuje daną temperaturę.

Close Menu