ZADZWOŃ: (212) 336-1440-556
Ważny element konstrukcji tarasu

Ważny element konstrukcji tarasu

Rozwijająca się technika bardzo ułatwi życie ludziom w różnych jego dziedzinach. Jedną z takich dziedzin życia jest budownictwo. Nie mówię tu o tworzeniu konstrukcji całych budynków, a o budowie mniejszych rzeczy takich jak np. taras. Korzystając z tych nowinek technicznych, jesteśmy w stanie skonstruować całkiem duży taras w ciągu zaledwie kilku godzin.

Jak ułatwić sobie budowę tarasu?

podstawki tarasoweTo bardzo proste wystarczy odejść od tradycyjnych metod budowy, a zwrócić się w kierunku tych nowszych. Obecnie, jeśli zamarzy nam się taras, nie musimy wcale męczyć się z murowaniem filarów, które będą go podtrzymywać i wylewaniem płyty tarasowe, możemy stworzyć lekką konstrukcję z drewna, która będzie równie wytrzymała, estetyczna, a przede wszystkim szybka w budowie. Do budowy takiego tarasu będą potrzebne nam tak naprawdę trzy rzeczy, będą to deski, podstawki tarasowe i wkręty, którymi będziemy mogli wszystko połączyć ze sobą. Jak wyglądają deski i wkręty wie każdy, każdy również wie, gdzie można je kupić, dlatego skupmy się na tym, czy są podstawki tarasowe i jak je używać. Wsporniki tarasu służą do podtrzymywania całej płyty tarasowej. Wykonane są z bardzo wytrzymałego i odpornego na warunki atmosferyczne metalu. Składają się one z dwóch elementów, które są w siebie wkręcone i właśnie na tym polega ich regulacja. Jeśli będziemy je z siebie wykręcać, podstawka będzie stawać się coraz dłuższa. Standardowo podstawki posiadają regulację do kilkunastu centymetrów. W jednym z elementów podstawki wywiercone są dziury umożliwiające przełożenie przez nie wkręty i przykręcenie do nich desek, a drugi element ma gładki spód.

Tego rodzaju wsporniki są bardzo wygodne w użyciu, dzięki nim możemy podeprzeć taras o dowolnej wielkości, mając pewność, że wszystko jest na tyle solidne, że się nie zawali. Po tarasie tak skonstruowanym może poruszać się jednocześnie kilkanaście osób, a jego konstrukcja będzie niewzruszona, wszystko jest naprawdę bardzo solidne.

Close Menu