Wakacje w Chorwacji na wyczarterowanym jachcie

Świat pędzi do przodu coraz szybciej, pracujemy i uczymy się coraz dłużej a doba kurczy się tak, że brakuje nam czasu na odpoczynek. Wakacyjne wyjazdy często oznaczają tłumy wczasowiczów nad morzem i na górskich szlakach turystycznych. Trudno w takich warunkach skutecznie wypocząć i zregenerować siły.

Czarter jachtu czyli udany urlop w Chorwacji

czarter jachtu w ChorwacjiJeżeli mamy dosyć spędzania wakacji all inclusive, stacjonarnie w hotelach, możemy sprawdzić czy ktoś w naszym otoczeniu nie posiada odpowiednich uprawnień potrzebnych do wynajęcia jachtu. A spędzenie urlopu na morzu, do tego tak ciepłym i przyjaznym jak Adriatyk, to naprawdę dobry wybór. I chociaż żeglarstwo kojarzy się z dużymi kosztami, czarter jachtu w Chorwacji nie musi być droższy niż wakacje stacjonarne. Pamiętajmy, że w przypadku wakacji na morzu odpada nam koszt hotelu a czas spędza się na opalaniu, czytaniu książek i relaksie a nie bieganiu po sklepach. Oczywiście dobrze przemyślana trasa da nam możliwość zwiedzenia ciekawszych miejsc na lądzie i zrobieniu zakupów ale z pewnością nie będzie to główna atrakcja naszego urlopu. Ponadto zwiedzanie z morza ma tę zaletę, że możemy dopłynąć w miejsca, gdzie nie dojedziemy samochodem ani tym bardziej pieszo. Cisza przerywana jedynie szumem morza, słońce i czyste powietrze to gwarancja regeneracji sił i dobrego wypoczynku. Jest to doskonała forma wypoczynku zarówno dla rodzin z dziećmi jaki i dowolnych konfiguracji towarzyskich.

Żeby wybrać się na taki rejs nie trzeba umieć żeglować. Wystarczy, że na pokładzie będzie doświadczony kapitan z uprawnieniami i dwie, trzy osoby, które będą mogły pomóc w prowadzeniu jachtu. Reszta załogi przeważnie ma do wykonania proste zadania, które przy odrobinie dobrej woli i chęci współpracy okazują się niecodzienną atrakcją.