W jakim celu wykonuje się przewiert?

Wiele osób narzeka na roboty drogowe, czy też te związane z przebudowa instalacji, ze względu na poważne utrudnienia w ruchu drogowym. Na szczęście jednak obecnie znane są już nowoczesne metody naprawy instalacji podziemnych, które nie są związane z utrudnieniami w ruchu drogowym czy pieszym.

Jak wykonać odpowiednio przewiert horyzontalny?

przewierty horyzontalneInstalacje, z których korzystamy w codziennym użytku, w zdecydowanej większości przypadków przebiegają w części czy też w całości pod ziemią. Może to doprowadzać do pewnych problemów związanych ich konserwacja czy też naprawa. Do tej pory, aby móc naprawić taka instalacje, trzeba było wykonać wykop. Zazwyczaj było to związane z uszkodzeniem jezdni, ale także z poważnym utrudnieniem dla kierowców. Dlatego też obecnie zamiast wykopów wykonywane są przewierty horyzontalne. Przewierty to wykonywane pod droga tunele o przebiegu horyzontalnym, które mają umożliwić uzyskanie dostępu do uszkodzonego odcinka instalacji podziemnej. Aby wykonać dobrze taki przewiert, najpierw należy przeprowadzić badanie na przewidzianej trasie takiego tunelu. Następnie z pomocą specjalnej maszyny takiej jak na przykład Kret, można wykonywać tunel. Dzięki temu można naprawić, wymienić czy przebudowywać instalacje podziemna bez generowania jakichkolwiek utrudnień dla kierowców. Brak uszkodzonej nawierzchni oznacza również, że koszt naprawy danej instalacji jest znacznie ograniczony. Właśnie dlatego przewierty horyzontalne staja się coraz bardziej popularne i metoda ta jest wykorzystywana przez firmy zajmujące się remontami instalacji.

Remont instalacji podziemnej nie zawsze musi oznaczać generowanie utrudnień w ruchu. Wszystko zależy od tego w jaki sposób będziemy chcieli dostać się do uszkodzonego odcinka instalacji. Zamiast wykopu, warto próbować dostać się do uszkodzonego elementu dzięki tunelowi o horyzontalnym przebiegu.