Uniwersalna aluminiowa barierka

 

Podczas bardzo poważnych wypadków, często nie mieliśmy możliwości zabrania całego sprzętu, przedkładając wyposażenie do pomocy drogowej ponad wszelkie inne. Z tego powodu, czasem zdarzało się, iż oddzielenie strefy wypadku od reszty jezdni było bardzo trudne, i czasem uniemożliwiało dokonywanie jakichkolwiek czynności.

Lekkie barierki zabezpieczające

barierka ochronna bhpUżywane przez nas zapory drogowe były bardzo ciężkie, i trudno je było załadować na samochody szybko, zwłaszcza podczas nagłego wezwania. Oddzielanie strefy wypadku od drogi było jednak niezbędne, więc postanowiliśmy w końcu iść za przykładem ekip remontowych i zaopatrzyć się w lekkie barierki, jakie używane były nie tylko podczas prac drogowych do oddzielania terenu budowy od reszty drogi, ale również jako zabezpieczenia eventowe czy nawet tymczasowe ogrodzenia w zakładach przemysłowych. Jedna barierka ochronna bhp z lekkiego aluminium ważyła na tyle mało, iż mogła być błyskawicznie załadowana na samochód bez większego wysiłku, i równie szybko rozstawiona. Nawet w przypadku konieczności natychmiastowej reakcji, mogliśmy więc zabrać dostatecznie dużo barierek, by zabezpieczyć cały teren działania i odgrodzić go od reszty jezdni. Jako tymczasowe zabezpieczenie, takie barierki sprawdzały się idealnie, gdyż nie wymagały żadnego montażu na miejscu, i mogły być z łatwością przestawiane w razie potrzeby, choć mogły być również połączone ze sobą tak, by stworzyć tymczasowe ogrodzenie.

Były również bardzo tanie, więc zaopatrzenie się w nawet hurtowe ilości barierek nie było znaczną inwestycją. Mogliśmy więc rozwiązać problem zabezpieczenia terenu działań bardzo niskim kosztem, jednocześnie znacznie ułatwiając sobie pracę, uniemożliwiając wejście osób niepowołanych na teren pracy.