Suplementy diety dla kotów

Suplementy diety dla kotów

Bardzo dużo osób mieszka pod jednym dachem z naszymi mniejszymi braćmi. Mowa tu o kotach, które są wielkimi pieszczochami, ale bywają też żarłokami. Właściwe żywienie kota ma kluczowe znacznie dla jego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Co muszą zawierać suplementy witaminowe dla kotów?

suplementy diety dla kotaMałe kocięta potrzebują głównie mleka matki w pierwszych tygodniach życia, a w późniejszym okresie możemy im wprowadzić specjalną karmę dla kociąt. Czasem bywa, że w karmie, którą spożywa nasz pupil, nie znajdują się wszystkie potrzebne składniki odżywcze. W takiej sytuacji kot może chorować, lub być apatyczny. Oczywiście brak jakichś witamin może stwierdzić lekarz weterynarii po odpowiednich badaniach. Jeżeli naszemu mruczusiowi brakuje jakichś witamin, to konieczne będą suplementy diety dla kota. Są one najczęściej w postaci małych tabletek, które się daje kotu od jednego do dwóch razy dziennie, w zależności od stanu zdrowia kota. Niektóre suplementy można stosować profilaktycznie, gdyż ich skład jest tak skomponowany, że może jedynie pomóc zwierzęciu w okresie osłabionej odporności, po chorobie, lub dla kotów karmiących. Aby miał on lśniącą sierść, dobry zmysł węchu i wzroku, to musi mieć zapewnione odpowiednie pożywienie. W suplemencie dla kota, znajduje się witamina A, D, E, oraz witaminy z grupy B. Dodatkowo kwas pantetonowy, foliowy i cholina. Taki produkt wzmacnia kości kotów i dodaje im energii, której potrzebują do codziennych zabaw. Tabletki możemy podawać rozkruszone z karmą, bo kot ich nie wyczuje.

Suplementy są wydawane bez recepty i możemy je kupić w każdym sklepie zoologicznym. Mogą być w formie tabletek wyżej wspomnianych, proszku, albo ampułek, jednak najwięcej właścicieli sięga po klasyczne tabletki. Niektóre suplementy koty mogą zażywać przez cały czas.