Sprawdzone gadżety przydatne do każdego roweru

Sprawdzone gadżety przydatne do każdego roweru

 

Kupując rower często dodajemy jedynie podstawowy osprzęt. Jednak częste jeżdżenie na rowerze wymaga również wielu dodatków, które przydadzą się nam podczas niekiedy nawet codziennych treningów. Warto zadbać o to i samemu na własną rękę dokupić takie przydatne akcesoria oraz gadżety do swojego roweru. Co zatem się przyda do naszego roweru?

Owijki na kierownicę oraz licznik rowerowy

owijka na kierownicęKażdy rowerzysta jest świadomy tego, że podczas intensywnego treningu mogą się mu zacząć pocić dłonie. Z tego powodu zalecane jest założenie specjalnych rękawic rowerowych, które umożliwiają lepszy chwyt. Jest jeszcze jednak jedna rzecz, która może dać nam znacznie lepszy komfort jazdy naszym rowerem. To specjalna owijka na kierownicę, która posiada wiele zastosowań. Jedną z jej zalet jest wchłanianie potu. Taka specjalna antypoślizgowa owijaka skutecznie wchłania pot i dodatkowo pozwala mocniej trzymać kierownice przez rowerzystę. To ważne szczególnie dla tych sportowców, którzy mają bardzo intensywne treningi. Dodatkowo pełni ona funkcje ochronną dla naszej kierownicy. Podczas częstych treningów uchwyty od naszej kierownicy mogą powoli ulegać zniszczeniu i zaniedbaniu. Owinięcie kierownicy swojego roweru specjalna owijką, skutecznie będzie chronić ją przed zniszczeniem. Kolejną rzeczą, która niewątpliwie przyda się każdemu rowerzyście to licznik. Urządzenie to jest nadzwyczaj przydatne każdemu rowerzyści, który lubi wiedzieć ile przejechał kilometrów danego dnia.

Zamontowany licznik na kierownicy pozwoli licznik przejechane kilometry i sprawdzać dokładne statystki. Jedną z takich funkcji takiego licznika, może być możliwość sprawdzania czasu w jakim się przejechało dany dystans. To bardzo przydatna funkcja, która pozwala skutecznie podbijać swoje stare rekordy.