ZADZWOŃ: (212) 336-1440-556
Sauny wykorzystujące podczerwień

Sauny wykorzystujące podczerwień

Zapewne każdy z Państwa doskonale wie, że ojczyzną saun jest Finlandia. Szacuje się, że ilość saun zainstalowanych w tym kraju przekroczyła już milion. W związku z tym kraj ten jest absolutnym dominatorem jeśli chodzi o popularność zabiegów z użyciem saun. Niemniej jednak ostatnimi czasy coraz częściej słyszy się również o powstawaniu saun wykorzystujących podczerwień. 

Nowoczesne sauny infrared

Sauna infrared producentPoczątkowo podczerwień w ogrzewaniu była stosowana głównie w zakładach przemysłowych. Od jakiegoś czasu jednak popularność używania podczerwieni zaczęła rosnąć. Na chwilę obecną w wielu domach możemy znaleźć promienniki podczerwieni, które skutecznie zastąpiły używanie klasycznych grzejników konwekcyjnych. Jednak bardziej ciekawe jest to, że promienniki podczerwieni zaczyna się stosować do budowania saun. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest sauna infrared producent tych saun obecnie zapewnia, że są to rozwiązania niezwykle skuteczne i bardziej komfortowe w użytkowaniu niż klasyczne sauny fińskie. Kluczowym elementem w takich saunach jest oczywiście promiennik fal podczerwieni. Fale te wnikają wgłąb naszego ciała na głębokość maksymalnie czterech centymetrów i wówczas zaczynają bardzo mocno ogrzewać nasz organizm. Już po pierwszych sekundach korzystania z sauny dochodzi do bardzo intensywnego pocenia się. Stałym bywalcom saun nie jest to zjawisko obce. To właśnie dzięki poceniu się dochodzi do usuwania toksyn z naszego organizmu.

Ogólnie rzecz biorąc sauny na podczerwień to świetne rozwiązanie dla każdego kto chce korzystać z saun w swoim domu. Od jakiegoś czasu sauny na podczerwień są sprzedawane w wersjach kabinowych. Oznacza to, że możemy sobie taką saunę zakupić i postawić w swoim domu. Na chwilę obecną wiele osób kupuje takie sauny i umieszcza we wnętrzu swojej łazienki. 

Close Menu