Call Us: (212) 336-1440-556
Renomowani prywatni detektywi

Renomowani prywatni detektywi

Bodaj każdemu z kolegów, z którymi przystępowałem do kursu na licencję detektywa wydawało się, iż praca ta będzie pełna ekscytujących scen rodem z filmów. Jednak rzeczywistość okazała się zdecydowanie inna, nie przypominając w ogóle zawodu bardzo często prezentowanego w telewizji. Mimo to, była to praca zdecydowanie dająca dużą satysfakcję.

Agencja detektywistyczna z doświadczeniem

usługi detektywistycznePraca prywatnego detektywa polegała głównie na zbieraniu informacji, więc wymagała długiego i żmudnego siedzenia za biurkiem, składając w całość wszystkie szczegóły i informacje o prowadzonej sprawie, pozyskane podczas działań terenowych. Bardzo często owa praca polegała na rozwiązywaniu spraw dość prostych i niezbyt szkodliwych, choć usługi detektywistyczne rozciągały się również na sprawy dotyczące przestępstw, gdzie dość często przychodziło nam współpracować z organami ścigania. Detektywi, jak szybko przekonaliśmy się z kolegami podczas pierwszych spraw, które przyszło nam prowadzić, musieli przede wszystkim posiadać ogromną pewność siebie i umiejętności perswazji, gdyż więcej niż raz przychodziło nam pracować z osobami niechętnymi do udzielania jakichkolwiek informacji. Na nasze szczęście, bezpośrednia konfrontacja była jedną z ostatnich metod pozyskiwania danych, gdyż byliśmy upoważnieni do zastosowania szeregu środków, niezbędnych do poprowadzenia sprawy naprzód.

Oczywiście wszystkie owe środki musiały zostać zaaprobowane przez funkcjonariuszy prowadzących dochodzenie. Podsłuchy telefoniczne i domowe, używanie nieprawdziwych tożsamości podczas rozmów z osobami mogącymi posiadać informacje o sprawie, oraz dostęp do danych osobowych były tylko jednymi z nielicznych, aczkolwiek skutecznych metod, dzięki którym mogliśmy doprowadzić sprawę do satysfakcjonującego końca.

Close Menu