Picie z kubka 360

Picie z kubka 360

Od urodzenia dzieci potrafią jedynie przyjmować płyny przez ssanie, gdyż to ich naturalny odruch. Im maluch jest starszy, tym więcej nabywa umiejętności i staje się bardziej samodzielny. W okolicach dwunastu miesięcy można rozpocząć naukę picia z kubka.

Jak wyglądają kubki Lovi 360?

kubek lovi 360Najpierw dzieci piją wszelkie płyny z popularnych butelek ze smoczkiem, który imituje sutek mamy. Później można wprowadzić butelkę z rurką, a następnie spróbować zastąpić ją kubkiem. Jednak nie może to być zwykły pojemnik do picia, a najlepiej specjalny kubek Lovi 360, który naśladuje sposób picia ze szklanki. Jest to innowacyjny wynalazek, który umożliwia picie bez rozlewania, czyli jeżeli dziecko zbytnio przechyli kubek, to nic się nie rozleje. Jest to możliwe dzięki specjalnemu systemowi uszczelniania. W skład kubka wchodzi kapsel, nakrętka, pojemnik i uchwyty. Zanim dziecku damy kubek, warto pokazać mu, że do środka nalewamy płyn, a następnie zwilżyć brzeg kubka. Ułatwi mu to zassanie płynu i będzie ono wiedziało, że nie należy się nim bawić, ani gryźć. Dzięki nakrętce trzysta sześćdziesiąt stopni, maluch może pić z kubka w każdym miejscu wokół krawędzi. Tego typu kubek nie jest niekapkiem, ale posiada szczelne zamknięcie. Jeżeli kubek upadnie na ziemię, to może z niego wycieknąć nieco płynu. Jest on dużym ułatwieniem w nauce picia ze szklanki, czy kubka, więc warto go dać dziecku w odpowiednim wieku. Kubki są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych dla chłopców i dziewczynek w sklepach z artykułami dla dzieci.

Kubek marki Lovi świetnie się nadaje do korzystania na spacerze, czy też w domu. Maluch może z nim chodzić i pić z niego w dowolnej chwili. Dodatkowo, dzięki kapslowi można szczelnie zamknąć kubek, aby ustnik się nie zabrudził w trakcie transportu.