Ośrodki kolonijne w Mikoszewie

Mikoszewo to nadmorska mieścina wchodząca w rejon Mierzei Wiślanej leżąca na samym jej początku oraz słynąca ze zjawiska geograficznego jakim jest ujście rzeki Wisły do Morza Bałtyckiego. Przy samym ujściu, do którego dotrzeć można spacerem wzdłuż rzeki, utworzono rezerwat będący ostoją dla kilku gatunków ptactwa, a także ssaków jak foki czy bobry.

Kolonie w Mikoszewie

mikoszewo ośrodek kolonijnyNa wakacje nad Mierzeję Wiślaną wybrać może się każdy, zarówno rodziny z dziećmi, seniorzy oraz grupy zorganizowane jak kolonie czy zielone szkoły. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – starsi mogą pospacerować plażą lub lasem wsłuchani w szum morza, a dzieciaki szaleć na plaży budując z piasku czy korzystać z kąpieli pod okiem dorosłych. Jeśli chodzi o Mikoszewo ośrodek kolonijny powinien zapewniać dodatkowe atrakcje i rzeczywiście sporo takich można znaleźć w Internecie. Od warsztatów artystycznych po obozy sportowe. Niektóre obiekty znajdują się bliżej morza, inne są od niego nieco oddalone, warto sprawdzić to przed rezerwacją terminu. Ośrodki są zazwyczaj ogrodzone co zapewnia bezpieczną zabawę na ich terenie. Wartym uwagi jest połączenie promowe łączące Mikoszewo ze Świbnem, które jest alternatywą dotarcia do Gdańska. Dla dzieciaków przygodą może być już sama przeprawa promowa, a dalej całodniowa wycieczka po wspaniałym mieście. Przejechać się mogą także kolejką wąskotorową, tzw. Żuławską Koleją Dojazdową prowadzącą od Mikoszewa przez Jantar i Stegnę aż do Sztutowa.

Mikoszewo, podobnie jak inne miasteczka na Mierzej Wiślanej stanowi idealną destynację kolonijną. Ośrodki dysponują dużą przestrzenią, dzięki czemu dzieci mogą się wyszaleć, a do tego okolica jest bogata w dodatkowe atrakcje jak morze, piaszczyste plaże i lasy. Jest także bazą do wycieczek, które powinny zainteresować młodych obozowiczów.