Odpowiednia butelka bezpieczna dla noworodka

Odpowiednia butelka bezpieczna dla noworodka

Maluszki zaraz po przyjściu na świat właściwie nieustannie śpią oraz jedzą. Kiedy są głodne bardzo głośno manifestują to całemu światu, dlatego ważne jest, by jak najszybciej reagować na jego potrzeby i prędko zaspokajać głód, by nie narażać maluszka na zbyt długi stres oraz niepokój, co może być dla niego niebezpieczne.

Różne rodzaje butelek dla noworodków

jakie butelki dla noworodkówMamy, które karmią dzieci butelką często nie wiedzą, jaki produkt najlepiej sprawdzi się w przypadku ich pociechy i zastanawiają się, jakie butelki dla noworodków są najlepsze. Noworodki karmione butelką przede wszystkim muszą otrzymać pokarm dostosowany do ich wieku, który powinien być podawany w odpowiedniej butelce. Istotne jest dbanie o jej czystość, bowiem bakterie, jakie gromadzą się w butelce oraz smoczku mogą być niebezpieczne dla niemowlęcia. To rodzice decydują, z jakiego tworzywa wybiorą butelkę dla swojej pociechy. Znajdziemy zarówno produkty plastikowe, jak i szklane. Każde z nich posiadają zarówno wady, jak i zalety, dlatego warto wziąć je pod uwagę przy wyborze pierwszej butelki. Butelki wykonane z plastiku są zdecydowanie tańsze od szklanych, jednak jeśli się na nie zdecydujemy warto wybrać takie, które wolne są od Bisfenolu A oraz innych szkodliwych substancji niebezpiecznych dla malucha. Warto zatem postawić na butelki wysokiej jakości, które pochodzą od sprawdzonych producentów. Mamy wówczas pewność, że są one w pełni bezpieczne dla naszej pociechy.

Bardzo popularne w obecnych czasach są także butelki wykonane ze szkła, które nie zawierają toksycznych substancji, są łatwe w utrzymaniu czystości, a jednocześnie dbają o środowisko naturalne, co jest niezwykle istotne w obecnych czasach. Wybierają je najczęściej rodzice, którzy chcą wychowywać dzieci w sposób jak najbardziej naturalny i zależy im na tym, by ograniczyć stosowanie sztucznych produktów do minimum.