Oddawanie owoców do skupu

Sadownicy każdego roku mają mnóstwo pracy. Muszą bowiem zająć się przycinaniem drzew, zbieraniem owoców, a następnie oczywiście ich sprzedażą. Większość z nich w kwestii sprzedaży decyduje się na to, by odwieźć je po prostu do skupu.

Czy skup jest opłacalny?

owoce - skup w BydgoszczyCzy jednak sprzedawanie swoich plonów w skupie jest opłacalne? Ma to zarówno swoje wady, jak i zalety. Wadą jest przede wszystkim to, że ceny w skupie zazwyczaj nie są zbyt wygórowane. Dlatego też zysk jest niewielki, choć oczywiście zawsze ostatecznie wychodzi się na plus. Natomiast zalet można wymienić kilka. Przede wszystkim w skupie owoce sprzedawane są hurtowo, bez względu na to, jaką ich ilość udało nam się zebrać danego dnia. Nie ma limitów, możemy tam oddać cały nasz zbiór. Nie ma tam również aż tak dużych restrykcji w kwestii wyglądu owoców, jak przykładowo na targach. W skupie przyjmuje się również lekko obite owoce, przykładowo w transporcie. Sprzedając je do rąk innej osobie bezpośrednio, zapewne takich owoców musielibyśmy się pozbyć. W skupach natomiast są one zazwyczaj przerabiane na dżemy, dlatego też nie stanowi to większego problemu. Plusem jest także to, że w skupie wszystko odbywa się bardzo szybko. Jedziemy, odstawiamy nasze owoce, otrzymujemy pieniądze. Natomiast sprzedając je na stoiskach targowych, spędzamy tam niekiedy całe dni. Dziś każdy chce sprzedać po dobrej cenie owoce – skup w Bydgoszczy oferuje dobre stawki. Warto zatem zawsze większość oddać do skupu, ewentualnie pewną część sprzedawać klientom detalicznym.

Dziś sadowników na rynku jest mnóstwo, podobnie jak różnego rodzaju owoców. Oddawanie ich do skupu w takiej sytuacji, wydaje się zatem najbardziej rozsądnym rozwiązaniem. Szczególnie jeśli nasz sad jest rozległy, a plony bardzo liczne.