Odchudzanie i rowery miejskie

Odchudzanie i rowery miejskie

Ostatnio na badaniach lekarskich lekarz zalecił mi, że powinnam zrzucić parę kilogramów, ponieważ moje nadmierne kilogramy mogą powodować różne dolegliwości. Zalecił mi dużo ruchu. Jednak jakoś nigdy nie przepadałam za chodzeniem, za szybko się męczyłam i wolałam samochód jako środek transportu. Jednak moi znajomi nie dawali za wygraną i chcieli mi pomóc.

Codzienna jazda na rowerze miejskim

rowery miejskie sklepJakiś czas temu moja koleżanka specjalnie ze mną spacerowała, i przedłużała trasę, jednak ja tylko się denerwowałam przez to. W końcu zabrała mnie do sklepu, gdzie były rowery miejskie sklep, ponieważ uznała, że taki rower będzie dla mnie jedynym wyjściem. Przemyślała sobie wszystko i stwierdziła, że jeżeli nie chcę chodzić, to chociaż jazda na rowerze powinna być moją alternatywą. Mogłam wybrać sobie rower spośród licznych modeli i kolorów. Nie znałam się na tym, więc sprzedawca mi zasugerował co by było odpowiednie. W końcu błękitny rower wpadł w moje ręce i mogłam się nim przejechać. Przyznam, że nie jeździłam rowerem od czasów dziecięcych. Jakoś nie było okazji. Zauważyłam, że wcale mnie to nie męczy. Jazda rowerem z czasem zaczęła sprawiać mi przyjemność, co mnie lekko zaskoczyło. Myślałam, że nie polubię żadnego sportu. A teraz codziennie chociaż z 5 kilometrów przejadę po lesie i różnych okolicach, które sobie dzięki temu zwiedzam. Już schudłam trzy kilogramy i czuję się lżejsza i zdrowsza. Nie spodziewałam się, że rower będzie w stanie tak mnie zmienić.

Mój rower ma kilka przerzutek, umożliwiających łatwiejsze wjeżdżanie pod górkę. Taki wjazd jest dla mnie ciężki, ale wiem, że muszę dawać sobie radę, żeby mieć lepszą kondycję. I z czasem coraz łatwiej wjeżdżam. Rower jest ogólnie bardzo wygodny, ma fajną kierownicę i spory koszyk na rożne zakupy. Mogę z nim jechać wszędzie.