Obronne gazy pieprzowe dla każdego

Obronne gazy pieprzowe dla każdego

Z wielu stron słyszymy o napadach, które mają miejsce w naszym kraju. Jeszcze wiece dociera do nas wiadomości o zaginionych osobach, które z wielką nadzieją poszukuje najbliższa rodzina. W dzisiejszych czasach stawianie na bezpieczeństwo własne stało się bardzo ważnym aspektem i to ono w niejednej sytuacji może uchronić nas przed niebezpieczeństwem.

Gazy pieprzowe formą samoobrony

gaz pieprzowySzczególnie narażone na ataki ze strony zdemoralizowanych bądź pod wpływem odurzających substancji osób są kobiety. To one najczęściej padają ich ofiarami, głównie ze względu na mniejszą siłę fizyczną. Jednak żadna kobieta nie zostaje postawiona w takiej sytuacji na przegranej pozycji. Bardzo ważnym nawykiem, który niejednokrotnie może uratować życie jest zakup takiego produktu jak gaz pieprzowy i schowanie go do torebki. Ważne jednak, aby był on w miejscu, które będzie łatwo dostępne i umożliwi nam szybko reakcję. Może więc być to nie tylko torebka, ale również kieszeń kurtki, w której stale będziemy zaciskać produkt. Jest on szczególnie ważny w okresie jesienno-zimowym kiedy na dworze robi się bardzo szybko ciemno, co sprzyja potencjalnym napastnikom. Czują się oni wtedy znacznie pewniej, gdyż w razie nieudanej próby, ciężko rozpoznać twarz. Koszt gazu pieprzowego jest niewielki, z pewnością znaczy tyle co nic kiedy na szali jest ludzkie życie. Warto więc, aby każdy przed wyjściem z domu kiedy na tworze jest już ciemno, bądź kiedy wiemy, że będziemy wracać przy blasku księżyca zaopatrzyć się w ten produkt.

Gaz pieprzowy niejednokrotnie ocalił życie niejednej osobie. Użycie go ie jest szkodliwe, a pozwoli na wyrwanie się z rąk oprawcy i ucieczkę bądź wezwanie pomocy. Przechodząc przez ciemne, nieoświetlone ulice zaciśnijmy pięść na produkcie schowanym w naszej kieszeni, aby w razie konieczności szybko po niego sięgnąć.