Najlepszy materac z pianki

Bez wątpienia trzeba przyznać, że materace piankowe są dość nowym rozwiązaniem na rynku, ale już zrewolucjonizowały rynek. Kiedyś każdy miał w domu materac sprężynowy, bo tylko takie były dostępne, a teraz mamy ogromny wybór modeli.

Czym się wyróżnia materac pianki wysokoelastycznej?

materace z pianki wysokoelastycznejTo na czym śpimy ma bezpośredni wypływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Często po nieprzespanej nocy na niewygodnym łóżku czujemy się jakbyśmy byli „połamani” i odczuwamy bóle w kręgosłupie. Jedną taką noc każdy przetrzyma, ale ciągłe spanie w takich warunkach może prowadzić do poważnych schorzeń. Wiele osób śpiących przez wiele lat na materacach sprężynowych niechętnie chce się przestawić na piankowe, ponieważ obawiają się, że będzie im niewygodnie. Jednak jest to bezpodstawna obawa, ponieważ dzisiejsze materace z pianki wysokoelastycznej doskonale naśladują klasyczne sprężyny lecz nie mają ich wad. W sprzedaży znajdziemy materace piankowe wykonane z trzech rodzajów pianek: sprężystej pianki wysokoelastycznej, termoelastycznej reagującej na temperaturę oraz higienicznej pianki lateksowej. Każda z nich posiada nieco inne właściwości, ale tylko model z wysokoelastycznej pianki będzie bardzo podobny w odczuciu komfortu do sprężyn. Dostępne są one w wersji jednoosobowej, dwuosobowej lub znajdziemy je w rozkładanych kanapach. Zapewniają doskonałe podparcie każdego odcinka kręgosłupa i sprawdzą się w przypadku osób lekkich i ciężkich. Podczas snu, powierzchnia materaca dopasowuje się do kształtu ciała.

Idealnie dobrany materac piankowy będzie nam służyć przez bardzo długi czas, gdyż jest ona znacznie bardziej wytrzymały i odporny na odkształcenia niż modele sprężynowe. Jeżeli chodzi o cenę materacy z pianki, to najtańsze modele kupimy już za około pięćset złotych.