Na co zwracać uwagę w ogrodzeniach

Na co zwracać uwagę w ogrodzeniach

Budowa infrastruktury potrzebnej go hodowania ślimaka jest bardzo długa. Jednak aby dobrze spełniała swoje funkcje to koniecznie trzeba wziąć pod uwagę kwestie związane z zabezpieczeniami ślimaków przed ucieczką. W końcu gdy ferma ma wiele ton trzeba mieć wszystko pod kontrolą. Przede wszystkim naturalną barierą przez którą nie przejdzie tego rodzaju mięczak jest sól.

Ochrona ferm przed ucieczką ślimaków

ferma ślimakówHodowcy wykorzystują to w swoich ogrodzeniach i montują specjalne korytka po wewnętrznej stronie. W nie układa się sól w tabletkach. Jest ona powszechnie dostępna i nie ma największego kłopotu z jej zakupem. Taką sól trzeba ułożyć jedną obok drugiej w całym ogrodzeniu. Ponadto jeżeli wykorzystujemy górną siatkę, która jest podtrzymywana za pomocą wysokich słupków to one także muszę być zabezpieczone. Czasami ferma ślimaków je posiada. Zazwyczaj sól miesza się z lepką substancją, a następnie smaruje nią pale. Dzięki temu ślimaki wejdą tylko do wskazanego momentu i nie będą uciekały z ogrodzenia. Oczywiście trzeba wszystko mieć cały czas pod należytą kontrolą. Warto wiedzieć, że deszcz może łatwo uszkodzić sól. Dlatego co jakiś czas trzeba uzupełniać jej braki. Również warto zwracać uwagę na to czy ślimaki nie wychodzą dołem. Są to mięczaki, które w momencie składania jaj wkręcają się w ziemię. Dlatego czasami nieświadomie kilka sztuk może wydostać się na zewnątrz. Warto zwracać uwagę na to czy nasze ogrodzenie jest odpowiednio głębokie.

Czasami deszcz też potrafi w tym sporo przeszkodzić i co jakiś czas należy uzupełnić lukę. Przejścia mogą też tworzyć gryzonie, które lubią poletka na których rozwijają się ślimaki. Dlatego poziom gryzoni powinien być minimalizowany. One szczególnie pojawiają się w okresie jesiennym, ponieważ przyciąga je pasza oraz ochrona w postaci palet.