Myjnia jako własny biznes

Myjnia jako własny biznes

Ostatnimi czasy zastanawiam się nad własnym biznesem. Od dwudziestu lat pracuję na etacie. Moje CV jest bardzo bogate. Pracowałem w przeróżnych firmach począwszy od handlu przez usługi na marketingu sieciowym kończąc. Czuję, że po takim czasie pora na zmiany. Mam odłożoną pewną kwotę pieniędzy, która pokryje część inwestycji w mój nowy biznes.

Budowa myjni bezobsługowej nie taka kosztowna

koszt budowy myjniReszta wspomnianej sumy zapewni mi poduszkę finansową na czas rozruchu interesu. Brałem pod uwagę wiele potencjalnych nisz w moim regionie, które mógłbym zaspokoić. Jedna z nich jest szczególnie interesująca. Jest to biznes bardzo na czasie. Zrobiłem rozeznanie rynku i utwierdziłem się w przekonaniu, że znajdzie się na nim miejsce na jeszcze jedną myjnię. Zastanawia mnie tylko kwestia jaki może być koszt budowy myjni samoobsługowej. Posiłkując się różnymi artykułami w internecie oraz czasopismach branżowych doszedłem do wniosku, że koszt takiej inwestycji nie powinien przekroczyć stu tysięcy złotych. Wszystko w zależności jak dużą myjnię zamierza dany inwestor zrealizować. Na potrzeby lokalnego rynku myślę, że na początek wystarczą cztery stanowiska, które utrzymają stały przepływ klientów. Moja miejscowość liczy około pięćdziesięciu tysięcy mieszkańców także potencjalnych odbiorców nie powinno zabraknąć. Najważniejszym czynnikiem przy tego typu inwestycjach jest lokalizacja. Tak się składa, że wczoraj wracając z pracy wypatrzyłem świetną działkę przy bardzo uczęszczanej drodze, która aktualnie znajduje się na sprzedaż. Działka ta będzie idealna pod myjnię, którą planuję wybudować. Zadzwoniłem pod podany numer i jestem już umówiony właścicielem gruntu. Przez telefon osoba ta brzmiała bardzo konkretnie także myślę, że nie będzie problemu żeby się dogadać co do ceny.

Ostatnią przeszkodę w drodze do własnej myjni jest kredyt, który będę musiał zaciągnąć na część inwestycji. Również z tym nie powinno być problemu. Część kwoty wyłożę z własnych oszczędności a drugą część wezmę pod zastaw mieszkania. Mój majątek jest wart dużo więcej niż kwota, którą chcę pożyczyć na rozwój działalności.