Miękki w dotyku kokon

Mogłoby się wydawać, że małe dzieci nie potrzebują wielu rzeczy, bo przecież nie chodzą, nie potrafią samodzielnie jeść, a na początku nie potrafią się też bawić. Jednak to właśnie w tym okresie przydaje się sporo produktów i akcesoriów.

Z czego są wykonane kokony niemowlęce?

kokon gniazdko cenaZanim dziecko stanie się samodzielne minie sporo czasu. Do tego momentu rodzice muszą pilnować malucha jak oka w głowie, bo potrafi napsocić. Poza najważniejszymi rzeczami jaki bez wątpienia są łóżeczko ze szczebelkami, wózek głęboki, smoczki czy ubranka, koniecznie trzeba kupić kokon gniazdko cena jest nie jest wysoka. Najtańsze modele znajdziemy w sklepach internetowych i zaczynają się już od niecałych czterdziestu złotych, natomiast najdroższe kosztują około stu – stu dwudziestu złotych. Kokon jest przede wszystkim wykonany z miękkich materiałów, które są bezpieczne dla dziecka. Jego spód stanowi specjalna flizelina, natomiast podwyższone brzegi wypełniają kuleczki silikonowe. Oba wypełnienia są hipoalergiczne i można je bez obaw prać w pralce w temperaturze nawet sześćdziesięciu stopni. Kokony przede wszystkim służą jako bezpieczne, ciepłe i ciasne miejsca do spania, ale równie dobrze maluch może w nich leżeć w ciągu dnia na łóżku czy podłodze. Niektórzy rodzice wykorzystują gniazdko jako miękki i ciepły materacyk w gondoli w trakcie spacerów. Na pewno maluch nie wypadnie z kokonu, ponieważ jego brzegi są na tyle wysokie, że przez pierwsze miesiące stanowią dla malucha barierę nie do pokonania.

Wszelkie rodzaje kokonów znajdziemy niemalże we wszystkim sklepach z artykułami dla niemowląt. Mają one uniwersalną wielkość i przeważnie są w kształcie  owalu ze ściąganymi brzegami. Są one bardzo praktyczne, gdyż kiedy maluch z nich wyrośnie, to może się w nim bawić.