Maszyny do badania wytrzymałości materiałów

Maszyny do badania wytrzymałości materiałów

 

Maszyny wytrzymałościowe są to sprzęty do mierzenia stopnia wytrzymałości materiałów. Materiał do badania wkładany jest do maszyny i poddawany testom naprężeniowym i w tej sposób wyliczana jest ich odporność na odkształcenia. Mogą być nazywane także twardościomierzami.

Przeprowadzanie profesjonalnych modernizacji maszyny wytrzymałościowej

profesjonalne modernizacje maszyn wytrzymałościowychMaszyny wytrzymałościowe dzielą się na zrywarki, wykorzystywane do badania np. materiałów ze stali, prasy, które mają za zadanie ściskanie głównie betonu oraz łączące oba warianty maszyny uniwersalne. Najbardziej popularne są te trzecie. Na rynku maszyn wytrzymałościowych oprócz producentów znajdują się także firmy zajmujące się ich serwisem. Biorąc pod uwagę potrzeby zleceniodawcy, firmy przeprowadzające profesjonalne modernizacje maszyn wytrzymałościowych dzielą działania na trzy warianty. Pierwszy z nich dotyczy maszyn, które nie wymagają remontu. Kolejny ma za zadanie wymianę sterowania oraz napędu w maszynie hydraulicznej, ostatni w maszynie elektromechanicznej. W pierwszym wariancie modernizuje się przede wszystkim czujniki: siły, przemieszczenia trawersy oraz instaluje się program do badań wytrzymałościowych odpowiednich do działającego w urządzeniu systemu operacyjnego. W pozostałych dwóch wariantach oprócz wyżej wymienionych dochodzą jeszcze takie działania jak: usprawnianie zasilacza hydraulicznego do maszyn, zaworu do sterowania ciśnieniem oleju w tłoczysku maszyny oraz napędu elektromechanicznego. Nierzadko maszyny wymagają również modernizacji ekstensometru oraz panelu do sterowania ręcznego.

Tak przeprowadzone modernizacje maszyn wytrzymałościowych daje gwarancję kompleksowego remontu urządzenia. Firmy serwisowe świadczą usługi jednorazowe oraz stałą współpracę, ale przede wszystkim zapewniają gwarancję serwisową.