Laweta do przewozu samochodów

Kasacja samochodów była bardzo dochodowym biznesem, głównie ze względu na duży popyt na używane części zamienne. Nieraz zdarzało się iż z całkowicie rozbitego wraku udawało się wyciągnąć nowe podzespoły w idealnym stanie, które mogły potem służyć bardzo długo w innym samochodzie tego samego typu. Dlatego też nie mogliśmy narzekać na brak pracy.

Lekkie lawety do transportu samochodów do kasacji

laweta samochodowaW okresie zimowym zdarzało się najwięcej wypadków, i to właśnie wtedy mieliśmy najwięcej pracy, choć w tym roku okazało się, iż byliśmy nieprzygotowani wystarczająco na samą ilość zgłoszeń. Jedna laweta samochodowa którą dysponowaliśmy, mimo iż miała dużą ładowność, nie wystarczała do obsłużenia wszystkich otrzymanych przez nas zgłoszeń, i często zdarzało się iż musieliśmy odmawiać kasacji samochodu z braku możliwości przetransportowania go do warsztatu. Potrzebne nam więc były nowe, lepsze lawety, które znacznie zwiększyłyby zasięg i możliwości firmy. Na nasze szczęście, odpowiedni pojazd nie był zbyt trudny do znalezienia, bo w sprzedaży znajdowało się wiele różnych odmian lawet, zarówno nowych jak i używanych, po bardzo atrakcyjnych cenach. Zdecydowaliśmy się w końcu na zakup trzech lawet, o bardzo lekkiej i odpornej konstrukcji, jednocześnie mających bardzo pokaźną ładowność.

Lawety te były nowe, gdyż woleliśmy zainwestować nieco więcej niż dokładać ciągle do serwisowania używanych pojazdów, aczkolwiek inwestycja zwróciła się niemal natychmiast. Większa niż kiedykolwiek możliwość reakcji na zgłoszenia oznaczała większe zyski, a więcej pojazdów pozwalało również na zwiększenie odległości, na jaką byliśmy w stanie jeździć do wezwań. Nowe lawety pracowały całkowicie bezawaryjnie, nawet podczas najdłuższych tras z największymi ładunkami.