Łatwy sposób na szczelne świetliki

Wyróżnić możemy kilka rodzajów okien. Jednym z popularniejszych rodzajów okien stają się świetliki, które wykorzystywane do nie dawna były tylko i wyłącznie w halach przemysłowych, sportowych, magazynach, a obecnie coraz częściej stosuje się je w budownictwie jednorodzinnym. Takie okna pozwalają dobrze doświetlić pomieszczenie.

Jak uszczelnić świetlik dachowy?

uszczelnianie świetlikówŚwietlik jest dość prostą konstrukcją. Można powiedzieć, że jest to zwykłe okno z tym że jest zamontowane w dachu, więc musi być znacznie szczelniejsze, niż zwykłe okna, ponieważ może przez nie wlewać się woda deszczowa. Takie wlewanie się deszczówki sprawi, że w naszym budynku będzie duża wilgoć, co nie jest zdrowe dla nas, ani zbyt dobre dla naszego budynku. Uszczelnianie świetlików wykonuje się tak naprawdę tylko i wyłącznie z dwóch powodów. Pierwszym z nich, tak jak już wspomniałem, jest zapobiegnięcie dostawaniu się wody do środka budynku. Drugi z powodów dla których wykonujemy takie uszczelnienie są straty ciepła. Każde okno to mostek termiczny, który powodu znacznie straty ciepła. Nawet nowoczesne okna, z argonem zamiast powietrza wewnątrz warstw szyby nie są wstanie zatrzymywać temperatury wewnątrz budynku. Jedyne co możemy zrobić w tej sprawie, to właśnie wykonać dobrej jakości uszczelnienie, które pozwoli zmniejszyć straty ciepła. Im mniejsze straty ciepła, tym łatwiej utrzymać określoną temperaturę wewnątrz budynku, a co za tym idzie, koszty ogrzewania są niższe.

Koszt wykonania takiego uszczelnienia jest bardzo niski. Dzięki temu że możemy wykonać to samodzielnie, to nie zapłacimy za to więcej, niż kilkadziesiąt złotych, ponieważ zapłacić będziemy usieli tylko i wyłącznie za materiał potrzebny do wykonania uszczelnienia. Wszystko co jest nam do tego potrzebne znajdziemy w sklepie budowlanym.