Kokon dla maluszka

Kokon dla maluszka

Każdy rodzic robi wszystko co może, aby jego dziecko miało jak najlepiej i niczego mu nie zabrakło. Najlepsze ubranka, zabawki, świetny wózek, czy wielofunkcyjne łóżeczko. Wyprawka dla dziecka, to także kocyki, kokony, czy otulacze.

Dla jakiego dziecka jest przeznaczony kokon?

kokony dla dzieciNoworodki nie lubią mieć dużo miejsca, bo przez ostatnie miesiące życia miały dość ciasno i ciepło. Takie warunki są kojarzone przez nie z bezpieczeństwem i bliskością mamy, więc trzeba im stworzyć podobne warunki po narodzinach. Kokony dla dzieci są polecane do stosowania od urodzenia do momentu, aż dziecko będzie ruchliwe i samo będzie z kokona wychodzić. Zastosowanie kokona jest bardzo duże, gdyż możemy w nim usypiać malucha, wozić w wózku, czy kłaść bezpiecznie na kanapie bez obawy, że spadnie. Tak małe dzieci głównie leżą, więc nie ma obaw, że samo wyjdzie z takiego zabezpieczenia. Spód i brzegi są wypełnione specjalnymi antyalergicznymi kulkami silikonowymi, które zapewniają odpowiednią miękkość, a ponadto nie gromadzą się w nich roztocza i inne bakterie. Kokon ma podwyższone brzegi, które dają możliwość wtulenia się, osłonięcia, oraz są zabezpieczeniem przed ewentualnym wypadnięciem z niego. Zewnętrzny pokrowiec jest wykonany z miękkiej bawełny, która przepuszcza powietrze i doskonale chłonie nadmiar wody. Wkładając kokon do głębokiego wózka dajemy maluszkowi poczucie bezpieczeństwa, komfortu i sprawiamy, że będzie mu cieplej z każdej strony. Alternatywą dla kokonu może być rożek, lub becik, choć są zdecydowanie mniejsze.

Niektóre modele kokonów dla dzieci są dwustronne, lub posiadają na wyposażeniu niewielką poduszkę w kształcie motyka do podtrzymywania główki i kocyk. Rodzice najczęściej wybierają dwustronne kokony wykonane z materiału minky i bawełny.