Jakie są sprawdzone wózki do bramy przesuwnej

Wymiana wózków do naszej bramy przesuwnej jest niezwykle kosztowna i czasochłonna, więc na pewno każdy z nas chciałby wiedzieć, które wózki są sprawdzone i niezawodne. W poniższej publikacji, podpowiem, które wózki wybrać, żeby jak najbardziej zminimalizować ewentualna szanse na awarie naszych wózków.

Które wózki do bramy przesuwnej wybrać?

sprawdzone wózki do bramy przesuwnejNa polskim rynku, występują trzy najbardziej sprawdzone rodzaje wózków. Są to wózki 3 rolkowe, 5 rolkowe oraz 7 rolkowe. Wózki 3 rolkowe, najlepiej sprawdzają się w przypadku bram, których łączna masa nie przekracza 200 kg. Posiadają one odpowiednią nośność na utrzymanie masy bramy, oraz odpowiednio dobraną do niej ilość rolek. Wózki 5 rolkowe, najlepiej komponują się z bramą do 400 kg, a wózki 7 rolkowe, z bramą przekraczającą masą 600 kg. Według opinii użytkowników, najbardziej sprawdzone wózki do bramy przesuwnej to wózki 3 rolkowe, polecane są przez ponad 80% ankietowanych. Wózki 7 rolkowe, docenione zostały przez niecałe 70%, a 5 rolkowe przez 50% ankietowanych. Na podstawie powyższych statystyk można oszacować, że najbardziej sprawdzone są wózki 3 rolkowe, na drugim miejscu plasują się wózki 5 rolkowe, a na końcu 7 rolkowe. Oprócz ilości rolek warto jest również skupić się na rodzaju tworzywa z jakiego wyprodukowane są wózki. Najbardziej sprawdzonym, jest poliamid, jego odporność na korozje i długa żywotność, zdecydowanie stawia go na pierwszym miejscu. Zaraz po nim, plasuje się tworzywo metalowe, rzadziej używane ale również cechujące się trwałością i długą żywotnością.

Powyżej przedstawiłem najbardziej sprawdzone wózki do bram przesuwnych, występujące na polskim rynku. Nie należy jednak zapomnieć, że bez odpowiedniego dopasowania ich do właściwych rozmiarów szyn, cała nasza praca pójdzie na marne.