Jak wykorzystuję druk cyfrowy w swojej pracy?

Modą zainteresowałam się w liceum – to wtedy powstały moje pierwsze projekty i poprosiłam babcię o to, by nauczyła mnie szyć. Potem poszła na Akademię Sztuk Pięknych, a teraz prowadzę mały butik z ubraniami własnego projektu, do których szycia wykorzystuję m.in. tekstylia z nadrukowanymi cyfrowo wzorami. Moje kolekcje są bardzo kolorowe i niebanalne.

Druk cyfrowy sprawia, że moje ubrania są niepowtarzalne

druk cyfrowy na tekstyliachMój styl przeszedł ogromną zmianę na przestrzeni lat. Choć nadal używam bardzo dużo kolorów, a ubrania nie mają oczywistej formy, więc nie wyglądają jak produkty z tzw. sieciówek, to uszycie jednego ubrania zajmuje mi teraz o wiele mniej czasu niż kiedyś. To, że mogę tworzyć więcej ubrań to zasługa specjalistycznej technologi drukowania na materiałach. Dzięki temu, że wykorzystuję druk cyfrowy na tekstyliach, nie używam już w swoich projektach tak wielu farb do materiałów i mogę też tworzyć bardziej kreatywne wzory. Drukarki do tekstyliów to duże urządzenia, które potrafią sprawić, że zwykły biały materiał zamieni się w kolorowe dzieło sztuki. Nowoczesne technologie pozwalają na osiągnięcie niezwykle nasyconych oraz przede wszystkim trwałych braw na materiale. Nie zdarzyło mi się jeszcze żebym otrzymała materiał np. z rozmazanym wzorem albo niewyraźnymi kolorami. Zawsze jestem zachwycona efektem.

Cieszę się, że mimo tego, że w moich kolekcjach nie ma za dużo ubrań prostych i na co dzień, to nie narzekam na brak klientów. Używam materiałów wysokiej jakości – dzięki temu moje ubrania można nosić przez kilka lat i są warte swojej ceny. Korzystam z wielu materiałów własnego projektu, więc nie wyobrażam sobie nie korzystania z druku cyfrowego przy swoich kolekcjach. Pozwala mi on na tworzenie barwnych i interesujących ubrań.