Jak walczyć z komarami?

Jak walczyć z komarami?

 

Wakacje to czas, gdy sporo czasu, zwłaszcza wieczorami, spędzamy na świeżym powietrzu. Nie zawsze jednak z tego czasu czerpiemy maksimum przyjemności, ponieważ możemy być kąsani przez różnego rodzaju insekty, a zwłaszcza samice komarów. Można jednak z tym walczyć.

Skuteczne środki na komary

zwalczanie komarówJeśli wieczór spędzamy na balkonie i dręczą nas komary, to mamy co najmniej kilka sposobów, by pozbyć się uciążliwych komarów. Jedną z metod jest zastosowanie specjalnego spreju do ciała, który odstrasza komary. Wadą tego rozwiązania jest to, że komary są odstraszane jedynie od osoby, która swoje ciało lub ubrania spryska sprejem, pozostali towarzysze nie będą chronieni. Jeśli chodzi o zwalczanie komarów na większą skalę, czyli na odpędzenie ich od wszystkich osób, z którymi siedzimy przy grillu, warto wypróbować świece dymne, które można postawić na stole lub w jego okolicach. Wytwarzają one duże ilości dymu, którego nie tolerują komary, dzięki czemu możemy w spokoju cieszyć się blaskiem zachodzącego słońca. Plusem tej metody walki z insektami z pewnością jest to, że działa na dość dużą skalę i odstrasza nie tylko komary, ale również inne insekty. Warto wspomnieć też o cenach takich środków, bo te na szczęście nie należą do najwyższych, dzięki czemu możemy przetestować kilka sposobów walki z komarami i wybrać ten najskuteczniejszy według nas. Środki na komary mają zazwyczaj długi termin ważności, więc te nie zużyte w jednym sezonie można wykorzystać za rok.

Jeśli chcemy cieszyć się wieczorami spędzanymi w ogrodzie, to koniecznie musimy wygrać walkę z uciążliwymi komarami. W przeciwnym razie będą one powodowały irytację i zdenerwowanie. Uczucia te nie należą do najprzyjemniejszych, więc warto wydać te kilka złotych, by zabezpieczyć się przed insektami.