Jak i kiedy używać olejków naturalnych?

Jak i kiedy używać olejków naturalnych?

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Zima to trudny czas nie tylko dla przyrody. Także my – ludzie po zimie jesteśmy nieco osłabieni, wyziębieni, bez formy, a często niestety w dodatkowymi kilogramami. W niezbyt dobrej kondycji jest też nasza włosy i skóra. Narażona często na mroźne powietrze i wiatr przesusza się i traci blask. Dlatego szczególnie zimą i w okresie przedwiośnia trzeba o nią dobrze dbać. 

Moc olejków naturalnych

olejki naturalneSkóra jest jędrna, gładka i lśniąca głównie wtedy, gdy jest dobrze nawilżona. I dotyczy to każdego rodzaju cery i wieku. Warto więc dokładnie dobierać kosmetyki dla siebie, dbając w dużej mierze o składniki nawilżające. Zimą i po niej doskonale sprawdzą się olejki naturalne. Są one świetnymi zastępnikami kremów. Mają odrobinę cięższą konsystencję, ale jeśli dobrze je dobierzemy, będą się doskonale wchłaniać bez pozostawiania tłustej warstwy. Są bogate w witaminy i związku mineralne. W odróżnieniu od wielu kremów nie zapychają porów, więc pomimo że nazwa wskazuje na ich tłustość, to nie będą powodować trądziku i innych zanieczyszczeń skóry. Jeśli potrzebujemy silnego nawilżenia, natłuszczenia i zwitaminizowania warto sięgnąć po olej arganowy. To jeden z najcenniejszych olejów naturalnych. Jeśli szukamy czegoś lżejszego, to idealny będzie olej jojoba lub olej ze słodkich migdałów. Są oleje, które doskonale sprawdzają się nawet latem jak olej z pestek malin, który posiada naturalne filtry i lekką konsystencję. 

Oleje naturalne to doskonałe zastępstwo kremów, gdy nasza skóra potrzebuje silnego nawilżenia i natłuszczenia. Są bogate w witaminy, a ich naturalny skład da wspaniałe efekty nawet na podatnej na alergie skórze. Nie zatykają porów, odpowiednio nałożone są doskonałą bazą pod makijaż. Warto wybierać je pod potrzeby swojej skóry i stosować regularnie.