Call Us: (212) 336-1440-556
Dekoracyjny korek ścienny

Dekoracyjny korek ścienny

Panele i drewniane pokrycia zyskały swoją popularność nie tylko jako dekoracja podłogowa, ale również ścienna. Tworzą one niezwykłą atmosferę w pomieszczeniu i swoją atrakcyjnością podbiły serca wielu ludzi. Coraz częściej ta opcja jest wybierana do urozmaicenia sypialni czy salonu, a możliwości dobrania do nich wyposażenia jest nieskończona. Jest jednak pewien surowiec, wyjątkowo pożądany do ozdabiania ścian polskich domów.

Panele ścienne – jaki materiał wybrać

panele ścienne korkoweKorek to surowiec pozyskiwany z kory dębu korkowego w procesie wysuszania jej. Jest to rozwiązanie w stu procentach ekologiczne i naturalne, z czego ucieszą się wszyscy dbający o stan środowiska. Główną zaletą, jakie posiadają panele ścienne korkowe to doskonała akustyka. Dzięki temu można ozdobić nimi pomieszczenie przeznaczone nie tylko do codziennego użytku, ale też pokój muzyczny czy studio nagrań. Powłoka takich paneli zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną, co pomaga w utrzymaniu optymalnej temperatury w pokoju; nadadzą się do każdego rodzaju pomieszczeń, nawet dla dziecka. Niestety dbałość o dobrą kondycję takich dekoracji jest konieczna, by cieszyć się długim użytkowaniem bez zarzutów. Do pielęgnacji należy użyć miękkiej ściereczki z ciepłą wodą i paroma kroplami domowego, delikatnego detergentu. Poza tymi czynnościami, panele nie wymagają żadnych innych zabiegów.

Trzeba przyznać, że pokój z dekoracyjnym korkiem nabiera głębi i tajemniczości, co zachęca do przebywania i spędzania w nim czasu. Ogromnym plusem jest to, że za niewielką ilość takiego podkładu korkowego zapłaci się stosunkowo mało, a wytrzymałość w przeliczeniu na lata jest bardzo dobra. Jest to opłacalny i ekologiczny dekor, na który mogą pozwolić sobie posiadacze wnętrz, potrzebujących odrobiny finezyjności i klasy.

Close Menu