Budowa całorocznego ogrodu

Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele osób wiedziało czym są ogrody zimowe, ponieważ były mało popularne. Właściciele domów obawiali się, ze zwiększą one koszty utrzymania budynku, co oczywiście okazało się zupełnie bezpodstawne.

Jak wygląda całoroczny ogród zimowy?

produkcja całorocznych zimowych ogrodówNa zachodzie wiele jednorodzinnych domów posiada ogród zimowy, ponieważ jest on bardzo praktyczny i w efektowny sposób zwiększa powierzchnię domu. Z roku na rok coraz więcej właścicieli domów przekonuje się, że warto go mieć ze względów estetycznych i użytkowych. Jednak głównie warto zwrócić uwagę na jego wpływ na bilans energetyczny budynku. Ogród zimowy nagrzewając się od słońca może wytworzyć pewnego rodzaju bufor termiczny, który zimą chroni jego wnętrze przed zimnem, a przez cały rok przed hałasem. Jednak najważniejszą jego zaletą jest to, iż przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji budynku, ponieważ wykorzystuje nagromadzone w nim ciepło. Produkcja całorocznych zimowych ogrodów jest prowadzona przez poszczególne firmy budowlane, które specjalizują się w realizacji takich obiektów. Może on służyć jako ozdoba domu, element jego doświetlenia lub przestrzeń na siłownię czy własną szklarnię. Ogrody zimowe mogą być wyposażone w ogrzewanie, które dodatkowo zwiększa komfort przebywania w nich przez cały rok. Przeważnie składają się z drewnianej lub stalowej konstrukcji, która jest wypełniana szklanymi ścianami, drzwiami i sufitem, dzięki czemu czujemy się jakbyśmy byli na łonie natury. Ich wielkość może być dowolna.

Ogród zimowy można postawić z dala od budynku, jako samodzielną konstrukcję albo jako przeszklony pawilon położony bezpośrednio przy budynku. Takie rozwiązanie umożliwia spędzanie w nim czasu bez wychodzenia z domu, bo jest dobudowany do elewacji.